49-и Софийски музикални седмици

49-и Софийски музикални седмици


23 май 2018 - 27 юни 2018
11 юни, 19:00
Клавирен рецитал на Джем Есен (Турция)
В програмата: Джем Есен, Лист, Скрябин, Шопен
Полски културен институт

12 юни, 19:00
Изборът на струнен квартет Фрош
В програмата: Васил Казанджиев, Стравински, Драгомир Йосифов, Лигети
Камерна зала България

14 юни, 19:00
Виена в три столетия
Рецитал на Ива Хьолцл-Николова [цигулка] и Флориан Крумпьок [пиано]
В програмата: Бетовен, Брамс, Карл Шиске, Ерих Урбанер
Камерна зала България

16 юни, 19:00

Точки на пресичане
Камерен ансамбъл Софийски солисти
Диригент: Пламен Джуров
Солисти: Красимир Щерев [акордеон], Георги Василев [китара], Атанас Кръстев [виолончело]
В програмата: Бокерини, Григ, Астор Пиацола, Добринка Табакова
Зала България

18 юни, 19:00
Концерт на Плевенска филхармония
Диригент: Йордан Камджалов
Солисти: Бюлент Евджил [флейта], Георги Димитров [китара]
В програмата: Бричалди, Морлачи, Карули, Чайковски
Зала България

18 юни, 19:00
Източни диалози
Концерт на духов квинтет от преподаватели от университета в Ханчжоу (Китай)
В програмата: Росини, Григ, Луи Тиешан, Мао Иан, Пиацола, Ву На
Зала Музикална академия

19 юни, 19:00
Познатите непознати
Сара Паносян [цигулка], Мария Василева [виолончело], Дария Йовчева [пиано], Мартин Савелиев [кларинет]
В програмата: Любомир Пипков, Иван Спасов, Лазар Николов, Йоханес Мария Щауд, Белла Барток
Музикална академия

20 юни, 19:00
Звезди от утре
Концерт на Академичен симфоничен оркестър и студенти от Музикалната академия
Зала България

21 юни, 19:00

Viva la Musica
Хор на софийските момчета на 50 години
Концерт под диригентството на Адриана Благоева и представяне на компактдиск
В програмата: Петко Стайнов, Александър Текелиев, Филип Павлов, Милко Коларов, Петър Льондев, Светозар Русинов, Якоб Аркаделт, Сен-Санс, Ендрю Лойд Уебър, Мануел Морено Пенейа, Дейвид Еделмън
Зала България

21 юни, 19:00
La Belle Époque de la harpe III
Със Сузана Клинчарова [арфа] и участието на Георги Вълчев [цигулка]
В програмата: Марсел Турние, Сен-Санс, Алфонс Хаселманс, Филип Ерсан
Камерна зала България

22 юни, 19:00
Душата ми харесва песента ти
С: Шири Хершковиц [сопран], Томина Първанова [арфа], Мила Павлова [флейта], Атанас Кръстев [виолончело]
В програмата: Пърсел, Дебюси, Делиб, Равел, Уилям Майер, Любомир Пипков
Камерна зала България

22 юни, 19:00
110 години от рождението на Марин Големинов
Със Струнен квартет Големинов
Военен клуб

23 юни, 19:00

50 години от създаването на Камерна капела Полифония
Диригент: Людмила Герова
В програмата: Марко Инджениери, Якобус Галус, Орландо ди Ласо, Саломоне Роси, Монтеверди, Хендел, Шуман, Чайковски, Дебюси, Йеньо Пертиш, Раймон Ляте, Тормис, Тодор Попов, Ивелин Димитров
Камерна зала България

24 юни, 19:00
Муза и мода
Клавирен рецитал на Агнес Данкова с произведения на Николай Метнер
Зала Музикална академия

25 юни, 19:30
Нов симфоничен оркестър и Софийска филхармония
Диригент: Петко Димитров
Солист: Георги Вълчев [цигулка]
В програмата: Сибелиус и Рахманинов
Зала България

26 юни, 19:00

Тебе поем
Концерт на хора при ДАНПТ Филип Кутев
Диригент: Георги Генов
В програмата: Добри Христов, Петър Динев, Кюркчийски, Тъпков, Йордан Гошев, Филип Кутев, Георги Генов, Иван Спасов
Крипта при храм-паметник Александър Невски

26 юни, 19:00
Задръж мига
Вокален рецитал на Йета Читаку [сопран] и Мелос Буза [пиано]
В програмата: Белини, Бизе, Брамс, Верди, Гуно, Каталани, Моцарт, Шуберт
Камерна зала България

27 юни, 19:00
Палитра за двама
Клавирно дуо Антония Йорданова-Иван Кюркчиев
В програмата: Моцарт, Макс Регер, Дебюси, Стравински
Камерна зала България

27 юни, 19:00
Осма симфония на Густав Малер
Диригент: Емил Табаков
Със: Софийска филхармония и Симфоничен оркестър на БНР, хор Светослав Обретенов, Смесен хор на БНР, Детски филхармоничен хор и Детски радиохор
НДК, Зала 1

 

Горе Коментари (0)

Ако искате да добавяте коментари, моля регистрирайте се и влезте с вашите потребителско име и парола.