Международен франкофонски ученически театрален фестивал

Международен франкофонски ученически театрален фестивал


17 - 19 април 2015
За поредна година в Стара Загора ще се проведе 22-то издание на Международния франкофонски ученически театрален фестивал.


Тази година в него ще вземат участие 16 трупи - ученици от 14 до 19 години, изучаващи френски език в професионални или общообразователни училища. Спектаклите, ще бъдат на френски език с продължителност от 15 до 20 минути.

Извън състезателната програма тази година ще са трупите от френското училище Виктор Юго и 9 Езикова гимназия Ламартин от София с пиесата Четирите елемента, трупата на Гимназия Добри Войников от София, лауреат и носител на Златната маска 2014, която ще постави на сцената пиесата Следобедни игри по текст на Рома Майо и трупата на Гимназия по икономика Г.С.Раковски от Ямбол със спектакъла Делото Синя брада.

Извън състезателната си част, Фестивалът осъщестява обучение по театрални техники, обиколки на града и театрални "мачове" по импровизация за всички участници.

Представленията ще се играят на сцената на Драматичен театър Гео Милев.

17 април
14:45-15:00 - Гимназия Ромен Ролан Стара Загора - Събуждането на пролетта
15:10-16:30 - Гимназия Г. С. Раковски Бургас - О, Боже!
16:40-17:00 - Гимназия Христо Ботев Кърджали - Човекът, който се смее
17:00-17:15 - Национален колеж Калистра Огас Пиатра Неамт - Овален портрет
17:20-17:40 - Гимназия Фредерик Жолио-Кюри Варна - Една седмица на Земята
19:00-20:30 - Четирите елемента, френско училище Виктор Юго и 9 Езикова гимназия Ламартин.

18 април
10:10-10:30 - Гимназия 9 Алфонс де Ламартин София - Един стол за всички
10:40-11:00 - Гимназия Др. Асен Златаров Велико Търново - Лудата нощ на звездите
11:10-11:30 - Гимназия Св.Константин Кирил Философ Русе - Ах, дребните клюки
11:40-12:00 - Гимназия 23 Фредерик Жолио-Кюри София - Скъперникът
12:10-12:30 - Гимназия Йоан Екзарх Варна - Незавършена статия
12:40-13:00 - Гимназия Людмил Стоянов Благоевград - Мечтан полет
15:10-15:30 - Гимназия 35 Добри Войников София - Чудовището
15:40-16:00 - Гимназия Фредерик Жолио-Кюри Варна, с ръководител Оливие Морере - A ла-ла! Каква история
16:10-16:30 - Гимназия Г.С.Раковски Ямбол - Делот Синя брада
19:00-20:30 - Театър София гостува в Стара Загора - Антигона от Жан Ануи – сцена Държавна опера Стара Загора

19 aприл
Връчване на наградите
11:30 -12:00 - Представление на българската трупа, удостоена със Златна маска
12:00-12:30 - Представление на чуждестранната трупа, удостоена със Златна маска
12:30-13:00 - Представление на трупата - лауреат от 2014  – Гимназия Добри Войников София - Следобедни игри



 

Горе Коментари (0)

Ако искате да добавяте коментари, моля регистрирайте се и влезте с вашите потребителско име и парола.