Различният поглед

Различният поглед


16 - 18 септември 2011
Фестивал на изкуствата 2011
За четвърта поредна година и вече в рамките на три дни! Фестивалът, който придоби статута на най-мащабното младежко събитие в града и региона, ще премине под мотото Заедно в изкуството, акцентирайки върху неформалното образование. Зрителите ще се наслаждават на майсторството на над 30 музикални групи и ди джеи в различни стилове, които ще звучат на откритата сцена и в клубовете. В програмата са заложени още: театрални представления, кино прожекции, изложби, презентации и конференции, занаятчийски работилници, историческа възстановка, цирково изкуство и др. Представители на клуб Зараза отново ще участват с мобилен кабинет от мястото на събитието за изследване и консултиране за HIV/СПИН. Арт ателиета и спортен форум ще бъдат обединени в Шеметна надпревара, която е предизвикателство към най-ентусиазираните и енергични от вас.


Програма:

16 септември
10:00 – 12:00, Библиотека Захарий Княжески
Конференция за доброволчеството – Министерство на Културата
Да изчистим България за един ден – презентация на БТВ
14:00 – 17:00 Представяне на програма Култура 2007 – 2013 – Министерство на Културата
Младежта в действие – Национален център Европейски младежки програми и инициативи
18:00 – 20:00, Изложби в галерии и алтернативни пространства
Studio Dauhaus и ателие Пластелин представят Тайна изложба на обикновено изкуство (РИМ)
Фотоизложба на възпитаниците от ГПЧЕ Ромен Ролан (ГХГ);
Прожекция на НЕЗФЕСТ Пенка Кубратова – фестивал за независимо кино с прожекция на български късометражни филми (РИМ)
Представяне на Арт фест Водна кула (РИМ)
20:00 – 21:30, Регионален исторически музей
Завръщане от Мария Анева на Театър Бягащи Хора, към Имаго Хоминис София, българо-френски театрален проект
21:30 – ... Парти-коктейл, ресторант Империя
Da seed · DKSTRKT
23:00 – ..., Клубна сцена
Клуб Extreme: Funk a mental · 8M/S (ex Angerpoint)
Клуб Liitle rock: Jagwar · NRG D · Red-I · Special A · Dj Meth Step

17 септември
10:00 – 18:00 (Централни градски разкопки)
Лабиринт на уменията – арт работилници: рисуване върху стъкло, глина, коприна, керамика; апликиране с цветен пясък и семена; бижута от моделин; леене и рисуване на свещи; дървен пъзел; изработване на маски и хвърчила; цветни коктейли и шарени лакомства; плодорезбоване; рисуване на аксесоари; музикална работилница; боди арт; оригами; рециклираща работилница и др.
Цирк Кумбо: клоунада; въздушна акробатика; ходене по въже; жонглиране; представления за деца и възрастни под купола на цирка; дневни семинари за малки и големи (акробатика, жонглиране, контактна импровизация, правене на кукли, йога за деца)
Клуб Зараза с инфощанд със забавни предизвикателства на тема HIV/СПИН
14:00 – 23:00
HIV-статус шатра: Анонимно и безплатно изследване и консултиране за HIV/СПИН от специалисти на КАБКИС
10:00 – 17:00 (Станционна градина)
Спортен форум – презентации, демонстрации и състезания на: ТД Сърнена гора: Алпийски клуб Железник; Спелео клуб Саламандър; Велоклуб Зарата; Открито състезание по ориентиране; Слаклайн; клуб Импала Художествена гимнастика; Таекуон-До клуб БАГАТУР; Стрелба с лък; Хек на мрежа; Паркур; ЛАРП - Възстановка на средновековни битки и оръжия; Клуб по конен спорт Феномен; Възобновяване на забравените детски игри и др.
11:00 – 17:00
Мобилен кабинет: Анонимно и безплатно изследване и консултиране за HIV/СПИН от специалисти на КАБКИС в Градската и Станционната градина
16:00 – 18:00, главна сцена на Централни градски разкопки
Детски куклен състав Слънчице · ХА ХА ХА ИмПро театър
18:00 – 23:00, главна сцена – Централни градски разкопки
Дневна сцена: SAMM THE MAN • Звездопад
Вечерна сцена: СТЗ Отбора · SAMM THE MAN, Fisst & Stony · JAM SESSION · Мурзилка · Voodoo healers Greece · PIRANHA
23:00 – ..., Клубна сцена:
Клуб Extreme, Хардкор вечер: The Shits · Sick Flag

18 септември
11:00 – 17:00, Античен форум
Занаятчийски работилници: кошничарство; грънчарство; тепане на вълна; римска медицина; римска мода
Демонстрации: пазар на роби; римски легионерски лагер с автентични легионерски палатки; Балиста и Скорпион (римска артилерия); демонстрация на прабългарска школа Багатур
17:00 – 18:30, Античен форум
Историческа възстановка Посрещане на император Септимий Север в Августа Траяна (202 година)
Посрещане на императорската свита при Западната порта: приветствие от членовете на булето на града; реч на императора пред легиона по случай тържествени събития; легионерска клетва за вярност към императора; гладиаторски игри в чест на императора; танц на весталки
16:00 – 22:00, главна сцена – Централни градски разкопки
Танцов ансамбъл Нашенци – Ст. Загора · Музикален ансамбъл Зора – Варна · Музикален ансамбъл Карандила джуниър – Сливен · Оратница · Kottarashky Live Band
10:00 – 17:00, Станционна градина
Спортен форум – презентации, демонстрации и състезания
19:00 – 20:30, Държавен куклен театър
Коледна песен
23:00 – …
Клуб Extreme: MC’S PROTOTYPE · СТЗ отбора · Бидон Бенд · Инвидия · Армада · Lake of Flames и др.
Клуб Liitle rock: Metalix · Nobody · In-toxx · Saxe


 

Горе Коментари (0)

Ако искате да добавяте коментари, моля регистрирайте се и влезте с вашите потребителско име и парола.