Нощ на музеите и галериите в Стара Загора

Нощ на музеите и галериите в Стара Загора


30 септември 2011
Програма:

ГАЛЕРИИ

ХУДОЖЕСТВЕНА ГАЛЕРИЯ
бул. Руски 27
Стоян Венев [живопис]
19:00–02:00
Танцов поздрав на ансамбъл Загорче
19:30–20:00
Камерен концерт на ученици от НУМСИ Христина Морфова
Стела Станчева [пиано], Георги Белчев [пиано], Виктор Христов [маримба], Диана Атанасова [клавирен съпровод]
20:00–20:30; 20.40-21,00
Инсталация Какво си струва
Автори: Искра Иванова, Ивелина Русева, Лиляна Георгиева
20:30–02:00
Два етюда на студио Пантомима
21:00–21:20
Пластично-музикални етюди
Младежка театрална студия Сцена 99
21:30–22:00
Танцови миниатюри
Студенти от Ансамбъл Траки
22:00–22:30
Камерен концерт на Мирослав Димов [маримба]
22:30–23:00
Православна музика
Мъжки октет Св. Йоан Дамаскин
23:00–23:30
Марио Жеков
мултимедийна презентация на Марин Добрев
23.30–24.00

ГАЛЕРИЯ АРТПЛОЩАД
кв. Три чучура, ул. Стафан Азамов 1
Иван Савов [живопис]
20:00
Подготовка на артистична фризура за фотосесия
19:00–22:00
Уъркшоп студийна фотография Портрет
С: Цветан Четъшки
22:00–24:00
Преглед на снимките на видеостена и разговор
24:00–02:00

ГАЛЕРИЯ РИЦАР
ул. Хаджи Димитър Асенов 87
Димитър Чехларов
Ретроспективна експозиция
Поетесата Виолета Бончева чете свои стихове
19:00–02:00

ГАЛЕРИЯ АРТ - ГРЕМА
ул. Кольо Ганчев 46
Експозиция от живопис, икони и пластика
19:00–24:00

ГАЛЕРИЯ 8
ул. Х.Д.Асенов 119
На чаша вино
19:00–02:00

МУЗЕИ

РЕГИОНАЛЕН ИСТОРИЧЕСКИ МУЗЕЙ
бул. Руски 42
Настроение с ансамбъл Загоре
пред сградата на музея, 19:00–19:30
Изпълнения на балетна школа и смесен хор Родина • Представление на гимнастички от СК Импала • Музикален поздрав от вокална студия Усмивки
Антична улица, 19:30–22:30
Ревю-пърформанс Артфакти 2 на дизайнерите Таня Шивачева и Албена Щениовска–Еглофф
Антична улица, 23:00–23:40
Музикална вечер
Лапидариум, 19:30–21:00
Да съхраним спортната слава на Стара Загора
Лапидариум, 21:00–22:00
Демонстрации на уличен фитнес и паркур
Лапидариум, 22:00
Изложба Археологическо лято – 2011 година
II-ро експозиционно ниво, 19:30
Начало на играта Кой и къде съм аз?
20:00
Подреждане на пъзела от дарителската акция за реставрация на знамето на Старозагорските въстаници
III-то експозиционно ниво
Ателиета за възрастни Вещи в занаята….
IV-то експозиционно ниво, 19:30–01:00
Среща с автограф
Евтим Евтимов и Романьола Мирославова
Съвместно с Библиотека Родина
Зала №33, 21:00–22:00
Мултимедийна презентация
За реставрацията и консервацията в Култов комплекс Ески джамия от Никола Стоянов
Зала №33, 22:00–23:00
Документални филми за френски археологически експедиции по света
Съвместно с Алианс Франсез (без превод)
Зала №33, 23:00–02:00

Култов комплекс Ески джамия
19:00–01:00

КЪЩА-МУЗЕЙ ГЕО МИЛЕВ
ул. Гео Милев 37
Поетичен маратон:
Леда Милева чете свои стихове за деца, 19:00 • Леда Милева чете свои преводи на Емили Дикинсън и други американски поети, 20:00
Среща с изкуството на Борис Христов
Нино Луканов си спомня..., 21:00
Поетичен маратон:
Керка Хубенова, 22:00 • Виолета Бончева, 23:00 • Валери Станков, 24:00
Разглеждане на битовата част на музея
01:00–...

КУЛТУРНИ ЦЕНТРОВЕ

НАРОДНА АСТРОНОМИЧЕСКА ОБСЕРВАТОРИЯ ЮРИЙ ГАГАРИН
ул. Цар Иван Шишман 62
Откриване на астрофотографска изложба на небесни обекти • Изложба от архивни снимки и уреди на НАО
Коридори, 18:30
Виртуален планетариум
Зала за посетители
Мултимедийни презентации:
50 години от основаването на първата в България Народна астрономическа обсерватория в Стара Загора и 50 години от полета на първия космонавт Юрий Гагарин, 19:00 • 2011 — Година на Слънчевата система — нови етапи в изследване на планетите с космически апарати, 19:30
Филми от сайта ФФ:
Астрономическа лагер-школа Бели брези, Увод в астрономията, Големият Адронен колайдер, Едно пътешествие в 4 D, Имало едно време... български идеи, 20:00–23:30
Наблюдение с телескоп
Наблюдателна площадка, при ясно небе, 18:30–23:30

БИБЛИОТЕКА ЗАХАРИЙ КНЯЖЕСКИ
бул. Руски 42
Нощ в библиотеката...
19:00–24:00

ТЕРИТОРИАЛЕН ДЪРЖАВЕН АРХИВ
Ул. Ген. Гурко 81
100 години от рождението на оперната певица Рене Йорданова
Фотодокументална изложба
19:00–24:00
Музикална импресия
С: Духов оркестър и артисти от Държавна опера – Стара Загора
Парк Пети октомври, 20:00–21:30

РАДИО СТАРА ЗАГОРА
Филмов маратон
фоайе на Радио Стара Загора, 22:00

ДРУГИ МЕСТА
ПАРК М.М.Кусев (Парк Аязмо)
Представяне творбите на скулпторите Димо Димов и Огнян Иванов
около площадките за бадминтон, 17:00

 

Горе Коментари (0)

Ако искате да добавяте коментари, моля регистрирайте се и влезте с вашите потребителско име и парола.